Dinozaury są wśród nas

Publié le par Katarzyna Sobotka

Tyranozaur Stan

Tyranozaur Stan

Ależ my jesteśmy żałośni i zadufani w sobie, my z gatunku Homo Sapiens!

Zamieszkujemy Ziemię zaledwie od 200 tysięcy lat a czujemy się jej panami i władcami. Nasza historia jest tak krótka w skali historii całej planety, że aż godna politowania.

Dinozaury to co innego!

Ich gatunek przetrwał aż 165 milionów lat, ale i tak jakaś kometa, uderzając 65 milionów lat temu w ich siedlisko naturalne, kończy definitywnie z dinozaurzym panowaniem. Z prochu jesteś w proch się obrócisz!

Ale czy napewno?

Dinozaury ewoluowały podczas swej egzystencji i jednym z wyników tej ewolucji są, współczesne nam, tak powszechne, ptaki.

Niezbyt imponujące (przynajmniej na pierwszy rzut oka) stwory, ale jednak dinozaury!

Zgodzicie się ze mną, że w każdej bajce jest trochę prawdy...

Czy zatem warszawski bazyliszek, smok wawelski, potwór z Loch Ness i wiele innych mitycznych bestii, nie były, lub są, przypadkiem dinozaurami.

Nawet obecnie w wielu, odległych cywilizacji, zakątkach świata, krążą opowieści o potworach wyglądem przypominających dinozaury.

W Afryce Środkowej żyje podobno ponad 10 metrowy potwór nazywany przez tubylców Mokele-Mbembe. Choć dotychczasowe „polowania” nie były owocne znajdują się naukowcy, którzy inwestują swój czas poszukując tego, jak twierdzą, małego Zauropoda.

My też, będąc kotami z zacięciem naukowym (Kocia Mama studiowała przecież kiedyś geologię, niestety padła jak długa przy rysunku technicznym) szukamy dinozaurów.

Narazie udało nam się znaleść tylko Tyranozaura...

w centrum Angers!

Kociaki ze Stanem w tle

Kociaki ze Stanem w tle

Publié dans kocie odkrycia

Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :

Commenter cet article

mamie 18/11/2013 16:21

deux chatons chez les dinosaures!!!!