Sprawa smaku

Publié le par Katarzyna Sobotka

Sprawa smaku

Dzisiaj rano kocia rodzina miała przyjemność poddać ocenie organoleptycznej trzy butelki mleka surowego (certyficat rolnictwa ekologicznego) pochodzącego z naszych okolic.
Wszyscy członkowie komisji sensorycznej (czyli pięciu obiektywych testerów) zabrali się ostro do pracy, zdając sobie sprawę z wa
gi powierzonej im misji.

Sprawa smaku

Mleko numer 1 pochodzi z Bouchemaine, znajdującego się 10 km na południe od Angers. Sprzedawane jest w butelce szklanej (1 euro litr, kaucja 50 centów) o sympatycznym kształcie. Jest to nasza ulubiona butelka ze względu na wyżej wspomniany kształt i żółtą nalepkę z rysunkiem krowy. Mleko jest dość tłuste ( choć smak jego jak na prawdziwe mleko przystało zmienia się z tygodnia na tydzień - średnia częstotliwość zakupu). W smaku Koci Tata wyczuł miętę a Mruczka trawę i krowę.

Sprawa smaku

Mleko numer 2 pochodzi z St Christophe du Bois, 75 km na południe od Angers. Koszt litra 1.20 euro. Butelka szklana bardziej podłużna od jej poprzedniczki (kaucja 40 centów). W tym tygodniu mleko to było mniej tłuste niż zazwyczaj. Sprzedawca charakteryzuje się magnetyzujacym uśmiechem.

Sprawa smaku

Mleko numer 3 pochodzi z Sainte Gemmes D'Andigné, 45 km na północny-zachód od Angers. Jest to najdroższy z testowanych produktów (1.50 euro litr) i na domiar złego sprzedawane jest w butelce plastikowej (!) Jest ono też najtłustsze.

Testowanie calkowicie pochłonęło naszą gromadkę. Ze względu na dziewiczy charakter organoleptyków (nasze pierwsze tego typu przedsięwzięcie) ilość mleka zużyta do testu wyniosła 3 litry.
Testowanie większej liczby produktów, na naszym poziomie profesjonaliz
mu, nie jest wskazane!

Przejdźmy do wyników...

Mleko numer 1 zdobyło 6.66 punktów na 10 możliwych.
Mleko numer 2 8.66/10
Mleko
numer 3 8/10


Z przyjemnością ogłaszam mleko numer 2 zwycięzcą naszej dzisiejszej analizy !!!!

Gratulacje!!!

Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :

Commenter cet article

mamie 14/04/2014 14:34

Coucou leo, c est bon le lait ?

wierna czytelniczka i "spółka " 13/04/2014 16:13

Mam pytanie w kwestii formalnej : czy nie dałoby się za pośrednictwem internetu skosztować trochę tego "zwycięskiego " mleka :-)