Zamieszkać w kościele

Publié le par Katarzyna Sobotka

Niedługo ktoś będzie mial taki witraż we własnym domu

Niedługo ktoś będzie mial taki witraż we własnym domu

Kościoły przyciągaja mnie jak magnes, mimo, że nie praktykuję żadnej religii.
Cisza, światło filrtowane przez kolorowe szkiełka witraży, wysokie sufity. A gdy jeszcze grają organy to magia jest na całego.

Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas mojego pobytu w Edymburgu (a było to lata świetlne temu, gdy to aby udoskonalić znajomość języka angielskiego byłam gotowa na zostanie au-pair) natknęłam się na budynek wyglądający na kościół, a wcale nim nie będący.

Był to imponujący "The Highland Kirk" *( którego szpica jest zresztą najwyższym punktem miasta) a mieściła się w nim restauracja i centrum dowodzenia słynnego festiwalu "Fringe".

Dla kogoś wychowanego w kraju tak katolickim jak Polska był to szok. Kościół uznawałam za miejsce święte i mające pozostać takim do końca swego istnienia.

Potem widziałam (głównie w Irlandii) kościoły zamienione na sklepy, centra informacji turystycznej, targi żywnościowe...

Okazuje się, że w Angers (mieście, które zwykłam od kilku już lat nazywać "moim") można w kościele zamieszkać kupując sobie mieszkanie w kaplicy (une chapelle).

Jestem bardzo ciekawa kto zdecyduje się na taki zakup (cena 3800 euro za m2) i jak urządzi sobie mieszkanie...

Kaplica w Angers zostaje przystosowana do celów mieszkaniowych

Kaplica w Angers zostaje przystosowana do celów mieszkaniowych

Zamieszkać w kościele
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :

Commenter cet article

Katarzyna Sobotka 19/09/2015 08:59

Okazuje się, że w Nanates (moje regiony) jest dyskoteka utworzona w byłym kościele. Wyobrażacie sobie taką sytuację w Polsce; byłby skandal :) Więcej info na temat kościołów na sprzedaż na ciekawym blogu http://patrimoine.blog.pelerin.info/

Olga Nina 19/09/2015 00:51

Wow, niezłe. Masz same ciekawostki na blogu :) Czy wiadomo czy już znalazł się jakiś chętny? Ja nie byłabym zainteresowana, prawdę mówiąc, wolę inne klimaty niż takie kapliczne ;)

Asia 18/09/2015 21:47

W Paryżu, tuż kołoplacu Pompidou, widziałam kościół przerobiony na hotel :) Zdziwiło mnie to strasznie,choć chyba nic we Francji mnie dziwić nie powinno ;)